
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Thickness | 1.3462 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric | X5R |
| Packaging | Reel |
Stock: 3902
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15645
Ext.Price$0.15645
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15645 | $0.15645 |
| 10 | $0.09233 | $0.92330 |
| 50 | $0.06574 | $3.28700 |
| 100 | $0.05822 | $5.82200 |
| 500 | $0.04446 | $22.23000 |
| 1000 | $0.04069 | $40.69000 |
| 3000 | $0.03001 | $90.03000 |
